Čo o nás povedali zákazníci

chodníkfb.jpg

Marián Čech

Keďže sme pri prvej realizácii boli spokojní s prácou so silikónovými formami, s jej výsledkom a v neposlednom rade aj s výslednou cenou, bolo jasné, že aj ďalšia časť rekonštrukcie bude realizovaná pomocou raziacich foriem. Bolo len potrebné vybrať vzor, keďže pôvodné steny boli veľmi nesúdržné a krivé.

Výsledok bol opäť veľmi dobrý, pôvodné nerovnosti na stene ešte dotvorili výsledný efekt....

Celú referenciu si môžete prečítať nižšie>>

Keď sme potrebovali z vnútornej strany zatepliť dielňu polystyrénom, uvažovali sme, aký obklad by bolo možné použiť na tento materiál. Na internete sme zistili, že je možné na výrobu imitácie obkladu použiť raznice, nakoľko takýto povrch je ľahký a dobre drží.

Samozrejme sme našli aj viacero dodávateľov, len sme si potrebovali upresniť ešte nejaké detaily. Keďže p. Šupák na naše otázky promptne zareagoval, naša voľba padla na R.O.Formy. Objednali sme si SET Foriem Kameň AURELIUS, a na zostávajúcu, krivú a len čiastočne omietnutú časť dielne rustikálnu tehlu (vzor 1 a 2 a opravnú tehličku).

Obklady sme následne maľovali akrylátovými interiérovými farbami. S formami sa pracovalo dobre, maľovanie striekacou pištoľou šlo tiež od ruky. Tehlu sme nechali len bielu, na obklad bol základ béžový, ostatné odtiene sa domaľovávali štetcom a špongiou. S výsledkom sme boli spokojní. Manželke sa komín podarilo namaľovať tak, že nikto neveril, že tam nebola použitá skutočná tehla.

Marián Čech
dielňa4a.jpg dielňa2.jpg dielňa3a.jpg

Keďže sme pri prvej realizácii boli spokojní s prácou so silikónovými formami, s jej výsledkom a v neposlednom rade aj s výslednou cenou, bolo jasné, že aj ďalšia časť rekonštrukcie bude realizovaná pomocou raziacich foriem. Bolo len potrebné vybrať vzor, keďže pôvodné steny boli veľmi nesúdržné a krivé. Voľba padla na Set raziacich foriem PROVENCAL STONE set 1 a SOUL WOOD-LETOKRUHY set 1.

K tomu sme dokúpili ešte dva vzory dlážkovice. Na farbenie sme použili práškové a tekuté farby FLEX-C-MENT a príslušné efektovače, ktoré boli použité aj vo videonávode. Po odoslaní objednávky nás p. Šupák telefonicky upozornil, že na realizáciu nám chýba ešte niektorý z komponentov, či ho môže k objednávke priložiť. Z takéhoto prístupu sme boli milo prekvapení. Výsledok bol opäť veľmi dobrý, pôvodné nerovnosti na stene ešte dotvorili výsledný efekt.

Marián Čech
sw a ps.jpg čiastočné.jpg soul wood a provencal stone.jpg
chodník.jpg

Na opravu chodníka sme využili možnosť zakúpenia hotovej Sedliackej-vidieckej dlažby vzor 1-4 MIX, nakoľko tu hrozilo, že by sme neustrážili našich psov a mačky, aby čerstvo orazenú dlažbu nepošliapali. Aj tu sme boli s výsledkom spokojní.

Kvôli výške dlažby (4 cm) sme ju však nemohli použiť z druhej strany terasy. Tu sme opäť použili Set raziacich foriem SOUL WOOD-LETOKRUHY set 1 a dlážkovicu. Chodník treba ešte domaľovať.

V budúcnosti ešte budeme raziť obklad na terase, na stene a pravdepodobne aj na podlahe v podbrání. A ktovie, čo nám ešte napadne 😊.

chodník_pôv.jpg chodník_nový.jpg
IMG_20190212_070244.jpg

Náš zákazník Dušan K. z Trebišova si pred časom zakúpil niekoľko foriem na výrobu odliatkov z betónu v imitácií dreva, výsledkom sa nám pochválil na fotkách a musíme uznať že to vyzerá naozaj fantasticky, ako reálne drevo.

Veľmi sa mi páčila dlažba v imitácií dreva, ale nie cena za akú bola v obchode, tak som sa rozhodol si ju skúsiť vyrobiť sám...Nikdy predtým som nič také neriešil

S výsledkom odliatkov pomocou foriem som spokojný a to je podstatné...osobne som žiadne negatíva nenašiel.

Mám len 4 formy, tak som obmedzený časom pri výrobe. Zatiaľ sa mi vrátila cenovo jedna forma za týždeň,keď si spočítam, koľko stojí hotový produkt za kus

Formy aj túto svojpomocnú metódu môžem len odporučiť.

Dušan Kmec Trebišov

Ihneď ako som videl formu som bol rozhodnutý si ju kúpiť a obklad si vyrobiť svojpomocne. Bola to pre mňa výzva. Všetkým sa to páči.

V minulosti už som riešil klasický obklad a s výsledkom razeného obkladu som spokojný.Cenu medzi obkladom a razením obkladom som nepočítal,teší ma že som si tú stenu spravil sám.

Forma je super, akurát by som ocenil keby pri fotke raznice alebo obkladu bola nejaká vec aby som si vedel prirovnať veľkosť vzoru raznice. Formy odporúčam aj ostatným.

Miloš Staňák Ružomberok
IMG_2714.jpg IMG_2715.jpg IMG_2636.jpg

Najskôr som riešil klasický kamenný obklad,ale po zistení,že sú už aj u nás dostupné odtláčacie formy,robím si obklad sám. Na začiatku som sa bál dostupnosti materiálov.

S výsledkom som maximálne spokojný a prínos vidím hlavne v úspore a jednoduchosti. Momentalne naozaj nemám čo vytknúť.Metódu razenia obkladu odporúčam.

Jaroslav Fehervari Prievidza

Obával som sa či to zvládnem a nebudú to zbytočne vyhodené peniaze, ale zaujala ma cena, rozhodne cena

Robil som obklad na piliere na pristrešku pred domom

Táto metoda má výhodu v tom, že  ju môžem použiť kdekoľvek a kedykoľvek vezmem a robím . Ušetrilo mi to polovicu a možno aj viac euro z ceny kúpeného obkladu. Určite odporúčam

Jozef Sedláček Veľký Krtíš

Najskôr som sa bál, či to zvládnem a ako to bude vyzerať. (ideál)...predtým som nič také neriešil, ale výsledok je viac ako uspokojivý.

Vyrobil som si lacnejší obklad, vnútorný sokel a to ešte nie je koniec. 😊

Najviac sa mi páči rýchlosť práce a úspora 3/4 nákladov. Nemusím hľadať v obchodoch obklad-veď ho mám doma vždy pripravený tak šup do práce.

Michal Šorek Spišská Belá

Nenáročná práca a pekný výsledok :) 

Peter Olša Pezinok

"Je to celkom rýchle-nenáročné-zvládnu to aj baby-a hlavne ušetríte kopu financií pritom výsledok je celkom luxusný"

Ewa Vasilovčíková Bátovce

S touto metódou som sa nikdy predtým nestretol, myslím že najväčšia výhoda je finančná úspora, vďaka forme som ušetril niekoľko sto euro.

S výsledkom som spokojný a môžem len odporučiť.

Miroslav Kakoš Liptovský Mikuláš

Chcela som vyskúšať niečo nové, nikdy predtým som sa s touto metódou výroby dlažieb nestretla, ale s výsledkom som nadmieru spokojná!

Najväčšia výhoda je finančná úspora, ale v podstate som to vyrábala pre svoju zábavu.

Môžem len odporučiť!

 

Mária Košútová Trenčín

Najprv ma zarazila tá cena, tak som uvažoval či to beriem, ale keď som si to všetko našiel na internete, čo to všetko obsahuje, tak by ma to vyšlo aj viacej ako stojí ta forma, takže tam som váhal, ale nakoniec som spokojný aj s cenou . :D

Nikdy predtým som nič také neriešil...

Ale výsledok je fakt vynikajúci.

Najväčšia výhoda je po prvé, že je k forme aj návod na obsluhu a všetky povážene veci sú tam dopodrobna rozpísané,takže to hned ušetri dost vela času a nepodarkov, forma je kvalitná, veľmi dobre sa mi odliatok z nej vyberá. Odporúčam.
 

Maťo Giertli Muráň

Výsledok je perfektný nad naše očakávania, 

Najväčší prínos je asi úspora peňazí + možnosť urobiť si to sám a postupne kedykoľvek sa nám chce a nepotrebujete platiť žiadneho majstra. Ďakujeme

Zuzana Hužvárová Košice

Dobrý deň pán Šupák posielam vám pár fotiek čo som vytvorila z tých foriem na odlievanie čo som si u vás objednala a som naozaj veĺmi spokojná. Ďakujem z pozdravom  M .Košutova.

Mária Košutová

Ahoj,chcela by som sa podeliť o moju skúsenosť s R.O formy. Vždy sa mi páčili vonkajšie obklady na domoch, lenže bohužiaľ je to dosť finančne náročné hlavne keď chcete oblozit väčšiu časť domu. Tak som začala pátrať po internete a hneď mi našlo R.O.formy. Veľmi som sa potešila keď som klikla na odkaz a ukázalo sa,že pán Šupák ich má až niekoľko. Bola som milo prekvapená v akých cenách sú tie jeho raznice.  Objednala som hned 5 kúskov a vôbec neľutujem. Pozrela som si na ich stránke všetko o razeni,farbeni a tonovani.  O postupe má informoval pán Šupak.V podstate sme boli stále v kontakte.  Už som len potrebovala miesto na vyskúšanie a týmto mi pomohol otec. Boli to múriky na vchod do garáži 8 metrov dlhé a v najširšej časti až 1,80 metra.  Spotrebovala som necelé 4 klebre a jeden penetračny náter.  Farby som použila akrylové. Pieskovu som dala ako základ a potom som už len tonovala hnedou,čiernou a tehlovou. Je to veľmi jednoduché aj pre ženu,kleber sa jednoducho natiahne na povrch a potom sa len razí.  Razítka sú veľmi kvalitne a do detailov spracované.  Momentálne pracujem na svojom novom dome kde doladujem sokel.  Už teraz sa neviem dočkať ako budem robiť razeny obklad do fasády.  Táto metóda je nielen úsporná ale aj krásna v konečnej úprave. Ps: Rodičom sa to tak páčilo, že sám otec sa pustil do razenia na vonkajšom múriku po celej dĺžke oplotenia.  Teším sa na výsledok

Paula Líškova Nitra

Práve si sama už druhý deň robím obklad v kúpeľni.... nikto neverí, že bez mužskej ruky :D, no šialene neuveriteľná drina, ale výsledok super (y) manžel ma včera po návrate z práce pochválil, že si môžem otvoriť živnosť :D

bude sa vam ozývať aj pár mojich známych, ktorí veľmi chvália to zosúladenie kúpeľne, čo vraj vyzerá, akoby bola robená do kameňa. ani som si to neuvedomila, že to tak vypáli :-)

Marika Stoklasova Lučkaiova

Razený kameň sme si boli osobne pozrieť v Trenčíne. Nemali sme obavy z
razenia kameňa, ale skôr z jeho maľovania a tónovania. Práca so silikónovou
formou
išla naozaj celkom dobre, hoci sme s niečím podobným skúsenosť zatiaľ
nemali. Aj keď sme si mysleli, že farbenie bude zložité, zistili sme, že sa
tu vlastne nedá nič pokaziť. Kameň má rôzne odtiene a je len na vkuse
každého, čo sa mu páči. My sme to zobrali ako hru, urobili sme si niekoľko
vzoriek a z nich sme si vybrali tú, čo sa nám najviac páčila a to sme
urobili. V konečnom dôsledku sme s našim „dielom“ naozaj spokojní a môžem
takúto formu výroby vlastného obkladu iba odporučiť. Zatiaľ sme vyrobili asi
6 m2 a aj pri takomto malom množstve sú úspory oproti kamennému obkladu
nezanedbateľné, hoci my sme to zatiaľ brali ako skúšku.

Štefan a Viera Bendoví

Už na 6m2 a po odrátaní ceny formy-razítka ušetrili 142€ a každý ďalší m2 už znamená čistú úsporu 32€...

kamen 3.jpg kamen 4.jpg kamen 8.jpg
kamen 7.jpg kamen 6.jpg kamen 5.jpg

 

Kúpili sme si Set razítok na zákazku určených na razenie vzoru rustikálnej tehly aj so vzorom špáry a boli sme veľmi spokojní, vrelo odporúčame!

Bc. Martin Rakovský R+R group, Michalovce
20151106_103204.jpg 20151106_103151.jpg 20151106_103159.jpg

 

20151128_110031.jpg 20151128_193104.jpg 12241344_10207180740831204_700826737951192428_n.jpg

Škoda že som Vás nenašla skôr, mohla som si ušetrit peniaze za to divné čo som kúpila ani neviem ako sa to volá a hlavne ten čas kým som tu svoju formu uplácala...

Ďakujem za urgentné vybavenie a profesionálny prístup, forma mi urýchlila ukončenie môjho projektu a ušetrila čas! Veľká spokojnosť, určite budem odporúčať.

Silvia Šimák Koštrnová majiteľka / www.dielnadielnicka.sk

 

Vaša metóda ma oslovila velmi silne! Som človek od prírody tvorivý a neznášajúci uniformitu a aj napriek veľkej ponuke obkladov mám stále pocit, že som si nenašla to moje...Až teraz. Nikto nebude mať také isté ako ja, tej istej farby a štruktúry,na tom istom mieste.

Skrátka s Vašimi šablónami môžem dotvoriť čo chcem a ako chcem, keď sa nepodarí, ľahko opravím...Netuším presne čo to obnáša,vyrobiť také formy,ale robíte to dokonale. Ani samo drevo nevyzerá tak drevenne,ako Vaše odliatky. A to je už čosi...! 

Darinka Bystrická Zvolen

Nakoniec sa rozhodla a formy si zakúpila a pustila sa do svojho projektu, aby si skrášlila svoj exteriér a za rozumné peniaze :) stačí k tomu chuť do práce pár € na materál a formy na odlievanie.

forma vzor 1 - sedliacka dlažbaforma dlážkovicaforma dlažobná kocka

prečítajte si čo pani Darinka Bystrická napísala pozakúpení týchto foriem, na základe skúsenosti pri práci s nimi, ako jej pomohli a aký výsledok jej priniesli tieto pomôcky>>

Som až neuveriteľne spokojná! Formy sú nadherné,do detailu vymakané, odliatky na nerozoznanie od štruktúry prírodného dreva. Lebo presne tieto formy som si zadovážila.

 Formy mi pomohli pri mojej práci tým, že sa s nimi ľahko manipuluje, hotovy vyrobok sa ľahučko vylupne a je krásny. Z jednotlivých odliatkov sa dá zložiť presne taká dlažba, akú potrebujem, na ploche veľkej ako potrebujem, nie som obmedzovaná v podstate ničím. Koľko mi treba, toľko si vyrobim.

Cenovo neporovnateľné s dlažbami, ktoré som obzerala v obchodoch a úplne najlepšie je, že pri týchto typoch odliatkov nemusím robiť žiadne kompromisy, sú presne také a je ich presne toľko,koľko potrebujem. 

Výsledok je neuveriteľný...lebo človek očakáva vždy nejakú odchylku. Ale odchylka, ktorá nastala po vylupnutí odliatkov z formy je len tá, že som ešte spokojnejšia ako s výsledkami, ktoré som mala možnosť vidieť na fotkách. 

Koľko som ušetrila, to ešte neviem presne vyčísliť, lebo som stále v procese tvorby, práca ešte nie je dokončená, ale ušetrila som isto nemalú sumu, lebo keby som si musela kúpiť dlažbu v obchode, mohla by som si dovoliť len určité množstvo dlaždíc.Takto som sa rozbehla a pokryjem si aj plochy, s ktorými som vopred nerátala, práve z dôvodu, že som na to nemala prostriedky.

Tu nie je čoho sa obávať. V prípade aj tých najmenších pochybností viem kam sa mám obrátiť, takže nemusím mať žiadne obavy, že sa niečo nepodarí.

Pán Šupák mi poradí vždy, takmer okamžite a úplne do najmenších podrobností a celkom trpezlivo mi odpovie aj na tie najotravnejšie otázky z mojej strany a čo ma veľmi udivuje, kľudne mi to aj zopárkrát zopakuje, kým si nie som celkom istá, že som to správne pochopila.

To nie, že by som Vaše vyrobky odporúčala aj ďalším ľuďom, ja to už aj robím! Poskytujem všetky údaje na firmu p.Šupáka ľuďom, ktorí u mňa vidia formy a finálne výrobky z nich. Ešte to nie je ale nejako výrazné.

Čas, keď sa ku mne začnú zbiehať návštevy a v reále uvidia ako vyzerajú odliatky v exteriéri a ako zapadajú do celkovej architektúry mojej záhrady ešte len nastane. Keď odliatok leží u mna v pivnici a dozrieva, nie je to ešte to pravé orechové....

 

Darinka Bystrická Zvolen

 

Kto vám radí?


Volám sa Peter Šupák

Môj príbeh začal, keď som pri prerábke chcel kamenný obklad na drevostenu...

 Chcete vedieť ako to dopadlo? 

Výsledok je perfektný nad naše očakávania, 

Najväčší prínos je asi úspora peňazí + možnosť urobiť si to sám a postupne kedykoľvek sa nám chce a nepotrebujete platiť žiadneho majstra. Ďakujeme

Zuzana Hužvárová Košice

Ako si vyrobiť umelý kameň, bez zložitého postupu a naviac ešte ušetriť 80% nákladov?

Chceli by ste umelý kameň, ktorého farbu a dizajn si navrhnete podľa seba? bez zložitého postupu a úsporou nákladov až 80%!

  • kým začnete obkladať, odporúčam stiahnuť si tento návod!
  • Vďaka návodu získate kvalitný obklad za 80% jeho ceny!
  • Tento návod pomohol ušetriť už cez 5000 šikovníkom...